جوشانده خاكشير و درمان واريكوسل!

تعرفه تبلیغات در سایت
بايد بدانيد سياهرگ بيضه سمت چپ به سياهرگ كليه چپ مي ريزد. اگر يك مرد بالاي ۴۰ سال، ناگهان دچار 

روزي يك قاشق مرباخوري خاكشي را در يك استكان آب جوش ريخته كمي شيرين كرده ميل كنيد. اگر خاكشي را نيم كوب كرده و نيز بگذاريد به اندازه ۵-۴ قل بجوشد، اثر درماني آن افزوده خواهد شد. اين كار را بهتر است ۳-۲ ماه ادامه دهيد.

رفع يبوست

اغلب، با مصرف خاكشي جوشانده، يبوست احتمالي بيمار نيز رفع مي شود؛ ولي در غير اين صورت، نسبت به درمان يبوست بيمار اقدام كنيد.

ماساژ

براي اين كار، روي كيسه بيضه ها و به خصوص قسمتهاي بالاي آن را روزي يكي يا دو بار و به مدت حداقل يكي دو ماه، با روغن زيتون تصفيه نشده يا روغن كنجد يا مخلوطي از اين دو ماساژ دهيد. ماساژ را به آرامي انجام دهيد و آن را تا وقتي كه روغن كاملاً جذب پوست بيضه شود ادامه دهيد.

ساير داروها

در صورتي كه تمايل به مصرف داروي ديگري داشتيد؛ از داروهاي ضد سودا استفاده كنيد. راحت ترين كار استفاده از دم كرده گل گاوزبان، سنبل طيب(با دو عدد ليمو يا عناب) است.

عوارض عمل واريكوسل

مثل عمل هاي جراحي ديگر عمل واريكوسل نيز توأم با عوارضي همراه مي باشد كه به اهم آنها اشاره مي كنم:

هيدروسل يا آب آوردن بيضه

هنگام عمل جراحي اگر رگهاي واريس كاملاً توسط جراح لخت نشود و بافت لنفي آن جدا نشود و يا اگر بعد از عمل شخص استراحت كافي نداشته باشد و زياد سرپا بايستد باعث جمع شدن آب دور بيضه مي شود كه خود را با بزرگي بيضه عمل شده نسبت به بيضه طبيعي نشان مي دهد.

اگر تعداد آب دور بيضه كم باشد نياز به درمان ندارد. اگر هيدروسل باعث شود بيضه اي كه قبلاً عمل واريكوسل روي آن انجام شده بيش از حد بزرگ شود قطعي ترين و بهترين درمان آن عمل جراحي و تخليه آب دور بيضه مي باشد.

تخليه آب دور بيضه با سرنگ باعث مي شود كه دوباره آب جمع شود و لذا توصيه نمي گردد.

اين عمل به صورت سرپائي انجام مي شود براي ديدن فيل عمل به آپارات و يا قسمت ويدئو سايت مراجعه نماييد.

كوچك شدن بيضه بعد از عمل جراحي وايكوسل

كه علت آن قطع شدن شريان بيضه داراي واريكوسل مي باشد كه در حين عمل جراحي واريكوسل به اشتباه توسط جراح قطع مي گردد و به علت عدم خون رساني بعد از عمل تدريجاً بيضه كوچك مي شود كه در اين صورت درماني براي برگشت آن وجود ندارد.

نویسنده : بازدید : 4 تاريخ : پنجشنبه 26 بهمن 1396 ساعت: 4:13
برچسب‌ها :

خبرنامه

عضویت

نام کاربري :
رمز عبور :